KOMUNIKAT NR 22/2020Drukuj

archiwum 2020KOMUNIKAT NR 22/2020
(do użytku wewnętrznego, zapoznać z treścią wszystkich działaczy koła)

I SPRAWY ORGANIZACYJNE
Nawiązując do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 658 i 673) w § 16 w ust. 1 pkt 1 nie przedłużono terminu zakazu przemieszczania się osób przebywających na terenie Polski obowiązującego do 19 kwietnia 2020 r., tym samym wędkarze będą mieli możliwość uprawiania amatorskiego połowu ryb na wszystkich wodach udostępnionych do wędkowania przez uprawnionego do rybactwa.
W związku z powyższym, że nie przedłużono zakazu swobodnego przemieszczania się osób przebywających na terenie kraju odwołuje się częściowe zawieszenie przyjmowania składek członkowskich w siedzibach kół, (tam gdzie jest to możliwe) o czym należy poinformować swoich członków za pośrednictwem stron internetowych kół, tablicach ogłoszeń i innych możliwych formach pozwalających na dotarcie do jak najliczniejszej rzeszy wędkarskiej.
Jednocześnie przypominamy, że przy sprzedaży składek członkowskich i przyjmowaniu opłat na rzecz Związku należy zachować szczególne zasady bezpieczeństwa określone w rozporządzeniu Rady Ministrów. W pomieszczeniu siedziby koła nie może przebywać więcej niż 3 osoby, (tak jak to jest w sklepach o powierzchni do 100 m2) w tym skarbnik i osoba zapewniająca bezpieczeństwo przyjmującego składki członkowskie oddalona co najmniej od skarbnika 2 metry oraz wędkarz uiszczający składki. Skarbnik i osoba zapewniająca bezpieczeństwo obowiązkowo musi posiadać maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki. Pomieszczenie musi być zaopatrzone w płyny dezynfekujące, którymi należy odkażać każdorazowo klamki drzwi i ewentualne poręcze. Do pomieszczenia może być wpuszczona tylko jedna osoba, która także musi być zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki. Pozostałe osoby, które ewentualnie będą oczekiwać na swoją kolejkę muszą przebywać na zewnątrz z zachowaniem co najmniej 2 m odległość między sobą.
Pełny komunikat zawierający informację sekretariatu Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb znajduje się na stronie internetowej okręgu. Komunikat ten koła mogą również zamieścić na stronach internetowych kół.

Prezes ZO Mirosław Iwański
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?